O kampanii
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne.
Cele kampanii
- Społeczna wrażliwość
Chcemy, by jak najwięcej osób w Polsce rozumiało, czym jest przemoc wobec dzieci i jakie są jej konsekwencje. - Reagowanie
Zależy nam, by każdy wiedział, jak reagować na przemoc – i miał odwagę oraz wiedzę, by to robić. - Uważne rodzicielstwo
Chcemy wspierać rodziców i opiekunów w wychowywaniu dzieci bez przemocy – w sposób bezpieczny i wspierający. - Kompetentne dzieci
Dzieci mają prawo do wiedzy o zagrożeniach, uczymy je, jak ich unikać i gdzie szukać pomocy. - Systemowe rozwiązania
Kampania wspiera zmiany prawne i instytucjonalne – dążymy do zapewnienia wszystkim dzieciom skutecznej ochrony i pomocy opartej na wspólnych standardach.
Główne działania w ramach kampanii
- Inauguracja kampanii – 6 października
Ogólnopolska konferencja Dzieciństwo bez Przemocy – Warszawa, 6 października. - Finał kampanii – 19 listopada
Symboliczne podświetlanie budynków w całej Polsce jako wyraz sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w okresie 6 października-19 listopada - Kampania medialna i outdoorowa
Produkcja i emisja spotów i grafik z przekazami kampanii - Komunikacja i promocja
Obecność kampanii w mediach społecznościowych, internecie, mediach tradycyjnych. - Mobilizacja społeczna
Tworzenie sieci zaangażowania instytucji, organizacji i osób w całym kraju. - Inicjatywy edukacyjne i wydarzenia lokalne
Konferencje, szkolenia, webinary, lekcje tematyczne, happeningi, marsze, itp.
Kampania Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą od 8 października do 19 listopada 2024 roku.
Kampania koncentruje się na:
uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,
promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.
Inauguracja kampanii odbędzie się 8 października br. w Sejmie RP. Szczególnym, symbolicznym momentem akcji będzie jej finał 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty w całej Polsce będą podświetlane na czerwono.
Kampania pomyślana jest jako coroczne wydarzenie mobilizujące całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci. Instytucje, organizacje i firmy w całej Polsce podejmują w czasie trwania kampanii różne inicjatywy edukacyjne nt. ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Chcesz obejrzeć więcej spotów? Wszystkie znajdują się poniżej:
Dzieciństwo mocy – obejrzyj
Przemoc odbiera moc – obejrzyj
Pomo przywraca moc – obejrzyj
Wspieraj Dzieciństwo mocy bez przemocy
Materiały do pobrania
Ambasadorzy
Ambasadorzy kampanii Dzieciństwo bez Przemocy: Jakub Gierszał, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Sonia Bohosiewicz, Emilia Komarnicka, Agnieszka Sienkiewicz, Kasandra Zawal i Jeremi Sochan aktywnie wspierają inicjatywy mające na celu ochronę dzieci przed krzywdzeniem. Ich zaangażowanie i obecność pomaga zwiększyć świadomość społeczną oraz mobilizować do wspólnego działania na rzecz bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwa dla każdego dziecka.






